Як самостійно підготуватись до ЗНО

Date: 20 березня 2020 о 07:54

Крок 1. Розплануй свій час

Самоорганізація – один із ключових чинників не тільки складання ЗНО, а й будь-якого іншого іспиту. Візьми листок, розграфи його на 7 частин. Кожна частина – це день тижня. Напиши, які теми яких предметів ти повинен вивчити сьогодні, завтра і найближчими днями. Так ти зможеш пройти всі теми та спостерігати за своїм прогресом. Корисно також записати біля кожного пункту час, відведений на його виконання. Це допоможе не відволікатися на інші справи. Прикріпи цей листок над робочим столом, на холодильник або інше місце, яке часто буває в полі зору.

Наприклад, план може виглядати так:

17:00 – 18:15 мова: прикметник (теорія і вправи);

18:30 – 19:30 історія: додержавний період;

19:45 – 21:00 англійська: вправи на часи.

Не забувай робити перерви, щоб відновити сили. Тобі потрібен гарний результат, а не мішки під очима та головний біль.

До речі, якщо телефон, планшет чи інший гаджет є причиною втраченого часу, то спробуй на нього встановити додаток Forest. Щоразу перед тим, як почати вчитися, зайди у додаток та посади в цій грі дерево. Протягом наступних 30 хвилин воно буде рости. Якщо вирішиш вийти з додатка, то з’явиться застереження про те, що рослина загине. Ти за збереження природи, правда?

Крок 2. Оточи себе людьми, які також готуються до ЗНО

Мотивацію тобі дадуть однокласники. Зроби перерви в школі продуктивними: ставте один одному запитання з предмету, який будете складати на ЗНО. Відгадав – тепер твоя черга придумати цікаве запитання. До вас можуть приєднатися й інші. Чим більше людей, тим краще. Такі ігри можна проводити і онлайн у соцмережах. А помилки лише додають мотивації вивчити щось нове, про що не знав чи забув.

Крок 3. Вивчай два предмети одночасно

Спробуй поєднати підготовку до англійської із вивченням іншого предмета на ЗНО. Знайди канал на YouTube або сайт англійською, де розповідають про ту сферу чи заняття, що тебе цікавить, скажімо, математику.

BBC має особливу рубрику, у якій можна обрати шкільний предмет, читати тексти, дивитися відео та проходити тести. Звичайно, що матеріали не пристосовані до українського ЗНО, проте можна знайти предмети, які перетинаються з переліком тих, з яких проходять тестування в Україні: англійська, французька, німецька, іспанська мови, історія (деякі теми, які стосуються нашої країни), географія, математика. Усе це англійською мовою, тому користь від такого методу подвійна.

Крок 4. Озбройся цими матеріалами

ЗНО з української мови та літератури. Як підготуватися?

Додатки та сайти:

• якщо наголос – твоє болюче місце, то додаток «ЗНО Акцентуй» допоможе здолати цю перешкоду на шляху до високого балу;
  • особливу увагу треба приділити додатку, який хоч і не створений спеціально для ЗНО, проте може стати твоїм вірним помічником під час підготовки до української мови – «Мова – ДНК нації». Спершу родина лепетунів навчала української мови на сторінці у «Фейсбук», згодом – на сайті, а тепер – у додатку. Запам’ятовувати правила стало весело та цікаво;
  • якщо ти часто їздиш у транспорті або не знаєш, чим заповнити вільний час у черзі, спробуй завантажити скорочені варіанти творів з літератури на свій ґаджет і перечитувати їх у цей час. Потрібно поновлювати пам’ять про сюжети творів, які вже опрацював. Для одного тексту достатньо 15 хвилин вільного часу, тому збережи декілька про запас;
  • правопис;
  • тренажер з правопису;
  • LearningApp для мови та літератури;
  • ЗНО-клуб.

Онлайн-курси та відеоуроки:

ЗНО з історії України. Як підготуватися?

Онлайн-курси та відеоуроки:

ЗНО з математики. Як підготуватися?

Онлайн-курси та відеоуроки:

ЗНО з фізики. Як підготуватися?

Додатки та сайти:

• схожа ситуація і з фізикою. Тут зможеш знайти необхідні для підготовки формули, їх пояснення і різноманітні табличні дані;
  • тести онлайн;
  • ЗНО-клуб;
  • LearningApps;
  • довідник.

Онлайн-курси та відеоуроки:

ЗНО з біології. Як підготуватися?

Спільноти для підготовки до ЗНО у соцмережах:

ЗНО з географії. Як підготуватися?

Спільноти для підготовки до ЗНО у соцмережах:

ЗНО з хімії. Як підготуватися?

Спільноти для підготовки до ЗНО у соцмережах:

ЗНО з іноземних мов: Як підготуватися?

Тестування з іноземних мов – одні з найскладніших, проте вони і найцікавіші. Ось декілька матеріалів, які знадобляться тобі під час підготовки.

Онлайн-курси та відеоуроки:

І пам’ятай, ти готуєшся до тестування не для батьків, учителів чи репетиторів, а для себе самого!