В 1883 році в Клембівці (так тоді називалось село Клубівка) була відкрита церковно - приходська школа. Її приміщення – невелика двокімнатна хатина. В одній кімнаті жив учитель, в іншій знаходився клас із 18-ти учнів. Більшість дітей села не могли здобути освіту через бідність. Лише 10 % дітей мали змогу навчатись грамоти. Першими учнями стали сестри Лозінські – Пелагея Павлівна і Марія Павлівна. Пізніше вони закінчили Ізяславську двокласну школу. В школі викладав тільки один учитель, а з 1908 року – два, тому, що школа стала двокласною. Першою вчителькою була Чиглакова Домінікія Олексіївна. Пізніше (1908-1909 р.) прибула вчителювати колишня перша учениця Лозінська Пелагея Павлівна. Заробітна плата учителя була 5 крб. на місяць.
В часи польської окупації школу було закрито, вчителів звільнено. Замість неї було відкрито польську школу. В цьому приміщенні школи до початку 80-х років минулого століття знаходилась сільська бібліотека.
З приходом радянської влади у 1920 році покращились справи і в галузі освіти. В 20-х роках у кілька разів зросла кількість учнів і вчителів. Школа розмістилась в одному з гуртожитків цукрового заводу і в колишньому будинку пана Валевського, найбільшому тоді у селі. У 1930 році школа була реорганізована в семирічку, а з 1933 року - в середню. Вона отримала ще кілька приміщень. У 1936 році був перший випуск 10 класу. Напередодні Другої світової війни в школі навчалося понад 500 учнів.
Школа за довоєнні роки випустила понад 100 учнів з середньою освітою. Повагою і авторитетом користувались багато вчителів, особливо Огневий Д., Швидко Л.. При школі працювали гуртки: драматичний, літературний, струнний оркестр. Вони регулярно виступали перед населенням. Зведений хор колективу Клембівського цукрового заводу і школи, під керівництвом директора школи Романюка П., займав перші місця в районі на конкурсах художньої самодіяльності і у 1941 році брав участь в обласному конкурсі.
В липні 1941 р. фашисти окупували наше село і зруйнували два шкільних приміщення. Перше приміщення – це колишній будинок паша Валевського, а друге невеличка хатина заможного селянина Рудковського. Під час окупації школа не працювала. Навчання відновилось у 1944 році, а у вересні 1949 р. школа стала десятирічною.
З 20-их по 60-ті роки ХХ століття школа міняла свою прописку багато разів. Школа була в двох-трьох приміщеннях. Зокрема відразу після війни школа працювала в трьох приміщеннях: колишньому будинку пана Валевського, в хатині репресованого громадянина Рудковського, та приміщенні колишньої церкви. І так продовжувалось до 1963 р. А з 1963 р. школа почала працювати в нових приміщеннях, де знаходиться й донині. Найбільша кількість учнів – понад 700 була в першій половині 70-х років XX ст.., заняття проходили у дві – три зміни.
Важкі часи пережила Клубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів наприкінці XX століття. Вона знаходилась у двох непристосованих тісних приміщеннях: колишніх гуртожитках цукрового заводу. Одне з них побудоване в середині ХІХ ст., а інше перед другою світовою війною. У 1991 році завдяки зусиллям Васьковецького КСП «Зоря», під керівництвом Юзини Володимира Степановича, розпочалося будівництво нової школи за новим проектом. Проте було зведено тільки фундамент. Через брак коштів будівництво припинилось. В школі скорочується кількість учнів. Так, на початку 60-х років їх кількість досягала майже 800 чоловік, а в кінці 80-их – 350. На перше січня 1997 року в школі навчалося 288 учнів.
Несподівана допомога прийшла у 1999 році від колишнього випускника школи, тодішнього начальника Львівської залізниці, а згодом міністра транспорту і зв’язку, Кірпи Георгія Миколайовича. Школа була капітально відремонтована: перекрито металочерепицею дах, поштукатурено стіни, викинуто старі грубки, а встановлено центральне водяне опалення; замінено меблі, обладнано шкільну їдальню, обладнано комп’ютерний кабінет із 11 комп’ютерів (IBM 486 33-100 МГц).
Згодом було заплановане будівництво нової школи, яке мало розпочатись у 2006 році, вже була виготовлена проектно - кошторисна документація, але все зупинилось в зв’язку з несподіваною смертю Кірпи Г. М. наприкінці 2004 року.
У грудні 2005 року школа одержала сучасний комп’ютерний кабінет, який підключений до мережі Internet.
В грудні 2016 в кабінет поступило 9 нових комп'ютерів із передустановленою Windows 10.
В січні 2018 року школа отримала ще 7 сучасних комп'ютерів із передустановленою Windows 10
В січні 2019 року школі присвоєно ім'я Героя України Олега Довгого, випускника школи, який загинув захищаючи мирне небо над Україною, а також відповідно до рішення №21 від 24.01.2019р. Ізяслваської районної ради отримала нову назву: Клубівський ліцей імені Героя України Олега Довгого
Більшість випускників успішно вступають і навчаються у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації. Серед випускників є відомі за межами нашої місцевості і України особистості. Це Герої України, державні діячі, генерали і вищі офіцери, доктори і кандидати наук, заслужені працівники культури і освіти, адміністратори, орденоносці.