Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 95 чоловік

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Дата: 13 березня 2020 о 07:06, Оновлено 11 травня 2021 о 10:12

Міністерство освіти і науки України запустило окремий інформаційний ресурс про ключові зміни в освіті в період карантину.

– Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, тепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі.

Зокрема, тут розміщена інформація про дистанційне навчання, завершення навчального року в школах, ЗНО та вступну кампанію.

Виконання навчальних планів освітніх програм може здійснюватися шляхом використання різних форм дистанційного навчання, що рекомендовані закладам загальної середньої освіти:

  • асинхронне навчання : учасники освітнього процесу не спілкуються у режимі реального часу, а обговорюють окремі етапи роботи через інтернет-ресурси та інші засоби дистанційної комунікації:

-        E-mail дистанційне навчання здійснюється через листування учителя і учнів через мережу інтернет.

Класичний варіант E-mail навчання передбачає отримання учнем щоденних у один і той же час поштових повідомлень, що містять невелику кількість текстового матеріалу та перевірочні питання до нього. До листа також можуть входити активні посилання на додаткові матеріали (статті з періодичних видань, оригінальні тексти, презентації, відео фрагменти), що їх можна переглянути у мережі Інтернет. Для спрощення доставки матеріалів до учнів можна їх надсилати всім учасникам навчання одним листом, вказавши їхні електронні адреси через крапку з комою у рядку адресування. По завершенні періоду дистанційного навчання учню надаються перевірочні завдання, що складені з питань, які надавалися під час вивчення окремих фрагментів матеріалу.

При використанні цього методу допускаються будь-які варіації, що спрощують, технічні і методичні моменти.

-        навчання на платформах соціальних мереж

Для цього у обраній соціальній мережі створюється окрема група (коло, спільнота), на якій учитель розміщує навчальні матеріали. Це можуть бути як його власні матеріали, так і матеріали інших авторів з теми, що розміщені в інтернеті, або у тій же соціальній мережі. Учням пропонується ознайомитися з цими матеріалами і написати до них коментар на задану тему (можуть бути як однакові, так і різні) із встановленого обсягу. У цьому випадку краще використовувати завдання, які потрібно обговорювати, хоча, допускаються і розрахункові завдання. Наприклад, для невеличкого есе-коментаря достатньо 1000 – 1200 символів без урахування відступів, а відповідь на розрахункове завдання може виглядати як звичайне число, або зображення сторінки зошита з його розв’язанням.

При такій формі асинхронного спілкування матеріали і відповіді доступні всім учасникам навчального процесу, але, за необхідності, вчитель може звернутися до учня через панель швидких сповіщень (чат).

Слід зазначити, що характер створеної спільноти має бути таким, щоб вчитель мав можливість керувати сторінкою і вилучати невдалі матеріали і коментарі, розміщені на ній учнями. Також для зручності можна обрати формат спільноти з обмеженим доступом (тільки для учасників спільноти).

  • синхронне дистанційне навчання вимагає від учасників навчального процесу одночасної присутності у віртуальному середовищі хмарного сервісу або програми.

Здійснюється шляхом організації одночасної зустрічі учасників навчання через різноманітні сервіси для online спілкування (Skype, GoogleTalk, спільні документи). Але організація такої форми роботи може бути досить складною при великій кількості учасників навчального процесу (безкоштовні сервіси для спілкування підтримують невелику кількість учасників, не всі учасники своєчасно під’єднуються до зустрічі через технічні складнощі налаштувань пристрою чи швидкості інтернет-зв’язку тощо). Тому цю форму доцільніше використовувати як додатковий елемент іншої форми асинхронно дистанційного навчання. Наприклад, учні поділяються на групи, кожній з яких надається завдання скласти (відредагувати, обговорити тощо) спільний навчальний матеріал, розташований на сервісі спільних документів. Тоді учасники групи самі зв’язуються між собою для виконання завдання, а результати (за необхідності й процес) його виконання учитель може спостерігати у обраному хмарному середовищі або отримати його від учнів електронною поштою.

1. Платформа нашого сайту "E-Schools.info"

Електронні журнали вчителя та щоденники учнів, файловий архів

Шановні педагогічні працівники!

У зв'язку з введенням карантину у закладах освіти до 3 квітня 2020 р. листом №1/9-154 від 11 березня 2020 р. МОН України рекомендує розробити заходи щодо забезпечення проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій, а також заходи щодо часткового переведення працівників на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційно-педагогічна, методична, наукова тощо).

Для того, щоб не втрачати час, мати можливість контактувати з учнями та їх батьками під час карантину, задавати і перевіряти домашні завдання, пропонуємо скористатись функціоналом платформи «E-schools» (https://e-schools.info).

За допомогою електронних журналів та щоденників можна задавати домашні завдання.

Перевірку виконання домашніх письмових робіт можна організувати шляхом завантаження учнями файлів (навіть просто фотознімків зошитів) до відповідного розділу файлового архіву.

Навчальні матеріали по роботі з сервісами платформи «E-schools» (записи відеолекцій) можна переглянути на каналі YouTube «E-school learning».

Презентації до відеолекцій викладено на Google диску за адресою: https://drive.google.com/drive/folders/1XeK4JC7VMFAYIWcqnUbTzzWeou5XQtdH?usp=sharing

Зазначимо, що сервіси проекту «E-schools» у базовому варіанті (аналогічному по функціоналу паперовим журналам та щоденникам) надаються БЕЗКОШТОВНО!

На час карантину ДЛЯ ВСІХ закладів освіти також БЕЗКОШТОВНО будуть доступні функції розширеного пакету послуг електронного щоденника, серед яких можливість надсилання батьками особистих повідомлень в персональні поштові скриньки адміністрації та вчителів школи, можливість переглядати додатки до домашніх завдань у вигляді приєднаних вчителем файлів тощо.

Для інтенсивного впровадження сервісів платформи E-schools в освітню діяльність необхідно навчити вчителів ними користуватись, підвищити їх інформаційні компетентності.

Запрошуємо до співпраці в сфері підвищення кваліфікації!

2. Сайт ліцею + особисті сторінки вчителів + сервіси Google (електоронна пошта, документи, презентації, таблиці, форми (тести, опитувальники), хмара (сховище), чати), соціальні мережі (Viber, Facebook та інші) 

2.1 Як створити відеоурок за допомогою Power Point 2016 https://www.youtube.com/watch?v=oqy8_DIBmLQ&feature=share&fbclid=IwAR3S9uW704_GRsgMvFEw3aD0ZACoFLz_EnRPRUjpIyX-zV62Mp0mF0O9Vsg

2.2. 10 правил для ефективного дистанційного навчання

3. Oksana Pasichnyk

З дистанційною інформатикою більш-менш зрозуміло (хоча, у мене припасено ще кілька цукерочок ;) але то згодом). А от для колег з інших освітніх галузей, які не дуже готові до дистанційного навчання - потрібно було щось придумати...

Думала довго, перевіряла, уточнювала, тестувала. Критерії - максимально простий не-англійський інтерфейс, мінімум вимог для підключення учнів, можливість почати роботу вже і зараз.

Ітого, переможець таки https://padlet.com/

Додатково: можна скористатись https://zoom.us/ (російська, сорі) - для відео-уроків (тривалістю не більше 30 хвилин), https://learningapps.org/ – вправи та тести без оцінок, і https://www.classtime.com/uk/ – тести з оцінками. Вправи і тести є готові, можна створювати свої.

Важливо: всі названі сервіси працюють без реєстрації учнів. Для відео-уроку потрібно скачати програму, решта - працюють без інсталяції, з браузера.

Чи є кращі, тобто системніші та функціональніші рішення? Так, є! Якщо маєте час та натхнення (а ще в ідеалі - не боїтесь англійської), то Moodle, Google Classroom, Edmodo, Slack, ClassDojo, Seesaw - кожен з цих інструментів крутий і класний, але не такий інтуїтивний, і вимагає реєстрації кожного учня. Якщо це не практикувалось раніше, то впровадити ці сервіси на несподіваному карантині досить складно. Але можна поставити собі на замітку на майбутнє

4. Anna Kosaryeva

Мами, тати, бабусі і дідусі (оті всі, хто підпадає під наслідки карантину)

Я тут швиденько накидала ресурси, які ми з ноута використовуємо з дітьми для навчання/корисного проведення часу вдома.

Україномовні:

1. математика, українська мова, для учнів 1-9 класів

https://learning.ua/

2. Для тих, хто переживає про перенесення пробних ЗНО, у вас є шанс підготуватися ще краще

https://prometheus.org.ua/zno/

3. Математика - платний ресурс

https://gioschool.com/

4. Мій фаворит ( і так, математика є українською) (Російською є фізика, література, історія)

https://uk.khanacademy.org/

5. Кейс-уроки з різних предметів, платний ресурс

http://www.edufuture.biz/ua/

6. І якщо раптом хтось не знав про інформатику

https://studio.code.org/courses

7. Багато курсів, і для старшокласників, і для вчителів

https://www.ed-era.com/courses/

8. Для першачків, генератор прописів, математика, логіка

https://childdevelop.com.ua/generator/letters/propisi.html/

9. https://gcompris.net/index-uk.html - понад 100 вправ на різні навички, від оволодіння клавіатурою до арифметики, читання, природи, абетки Брайля тощо. Працює на комп'ютерах і планшетах.

10. https://www.eduactiv8.org/screenshots/1/ - вправи з читання, математики, логічні ігри. Поділено за класами.

11. https://www.matific.com/ua/uk/guests/content/by-matific - ресурс присвячений математиці, є розподіл за класами

12 Математика

https://vchy.com.ua

13. І Mozabook прекрасний ресурс, де є електронні книги. І нереально круті експлейнери українською мовою від того, як працює серце до звідки беруться урагани. Платний

https://ua.mozaweb.com

14. Почитати чи послухати. Для старших класів. Теж моє ван лав

https://kunsht.com.ua/pro-proekt/

15. Математика та фізика

https://educationpakhomova.blogspot.com/2020/03/10.html?m=1

16. Для молодших школярів

https://study-smile.com/

Тут є пробна онлайн версія + платна версія

17. База завдань інженерного тижня

https://cutt.ly/YtdjZtj

18. https://naurok.ua/

Англомовні:

1. Математика, від елементарної арифметики до дифрівнянь.

Розділ для найменших з навчанням читанню. Хімія, Фізика, Біологія, Економіка. Шкільна програма та рівень університетів.

https://www.khanacademy.org/

2. Мені дуже сподобалися уроки з цього ресурсу про модний зара STEAM креативність і ото все

https://okgosandbox.org/lessons

3. Величезна підбірка різних проектів від готування до біології, від ремонтування велосипеда до фотографіі. Платний ресурс

https://diy.org/

4. ну і вони в нас все-одно дивляться ютубчик, то най хоч дивляться корисно

https://www.youtube.com/education

5. Смішний ресурс для вивчення основ малювання за допомогою різних інструментів (від 5до 12 років)

http://tuxpaint.org/

6. Збірка англійською, але в принципі все розраховано на тих, хто не вміє читати

https://www.mathplayground.com/

ще доступною англійською https://www.ixl.com/

Бо щось з ними тре буде робити тих три тижні...

5. Різне

1. http://video.novashkola.ua/?fbclid=IwAR3IM40JP_JsFj-xYryNdUBOuGp4sZgfu0WQbceq6zVIINbFNvxv0WdRnfg

2. https://don.kyivcity.gov.ua/news/10004.html?fbclid=IwAR1fz16Kr1mhN1gzfyPUdM8EJnfam7mDZZ8iCFRjG0iaX1CFtw8I9ACTCUU

3. https://pedpresa.ua/201392-yak-organizuvaty-dystantsijne-navchannya-pid-chas-karantynu.html?fbclid=IwAR3ClZY4wWEG4dvBqhXgTm4-mFCcBfjGM6qJBHzODDzHRu-MCqvoVaJ5M6A

4. https://zatyshok.net.ua/5243/?fbclid=IwAR3n2F08EdR-c-ifVgokivvPs_PzaKLm_WTm3nTZKh8QjQLEOOegyNb2h-M

5. https://www.facebook.com/rozumniki24/?__tn__=k*F&tn-str=k*F  для молодших школярів
6. https://www.ed-era.com/zno/?fbclid=IwAR0PiwwApymliqLw7ZEb5y2_UOsUdTqPaUvnCHnoDDKo52EmxYRUOSRP7qI

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.