День пам’яті жертв голодоморів
Знов прокинулись ранки холодні.
Дощ хрестами в сніжинках застиг.
Поминаючи мертвих сьогодні,
Ми рятуєм майбутнє живих.
День жалю... День скорботи, печалі
Запалив нашу пам’ять. Свічки –
Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
У ліцеї пройшло ряд заходів спрямованих на вшанування пам"яті загиблих в ті страшні роки. Зокрема, учні початкової ланки виготовляли аплікацію "Квітка - незабудька" і чіпляли квіточку на карту України, як символ пам"яті. Для учнів середніх та старших класів було проведено годину пам"яті "Рік 33-ій.. Голод... Голод...", де учні поглибили свої знання про трагічні події 1932-1933 років та вчилися поваги, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору. А також всі бажаючі могли відвідати в шкільній бібліотеці виставку "Голодомор - причини і наслідки".
Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.